7 Gece 7 Gün

1 - 8 Eylül 2024

12 Kişi

Tur Programı

Orta Asya Kırgızistan  Tur Programı

 

Tur Tarihi: 1-8 Eylül 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Kırgızistan (Bişkek – Tokmok –  Issık Göl - Son Köll - Balıkçı - Karakol)

                            

 

1 Eylül 2024: Akşam İstanbul havalimanında toplanma ve ardından bilet işlemlerimizi yaparak Kırgızistan’a hareket etmek için uçağımıza geçeceğiz.

2 Eylül 2024: İstanbul’dan Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'e varacak ve ardından işlemlerimiz sonrası otelimize geçeceğiz. Kısa bir dinlenme sonrası şehir gezisine başlayacağız. Ala-too meydanı, Başkanlık sarayı, Frunze müzesi ve parklarını gezip ardından alışveriş için Sum alışveriş merkezini ziyaret edeceğiz. İlk gün yemeğimiz nefis bir restoran Navat'ta olacak. Ardından otelimizde dinlenme.  

3 Eylül 2024: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası ilk durağımız şehrin dışında yer alan Burana kulesi. Burada Karahanlıların ilk merkezi yerleşim yeri ve Bal bal mezar taşlarını ziyaret edeceğiz. Ardından durağımız Son-köll. Uzun bir yolculuk sonrası Son-köll varacak ve dinleneceğiz. Ardından Tanrı dağları eteklerinde at turuna ne dersiniz? Akşam yemeği sonrası konaklama yurt boz-üylerde olacak. 

4 Eylül 2024: Sabah kahvaltı sonrası Issık göle yola koyulacağız. Ana konaklama yerine vardığımızda yurdumuza yerleşip Tanrı dağı eteklerine bakan ve Türkler için önemli Issık Gölde yüzme molası vermeye ne dersiniz? Ardından akşam yemeği ve gece ateş başında sizlere votka ikramı olacak. 

5 Eylül 2024: Sabah kahvaltı sonrası Karakol şehrine doğru yola çıkacağız. Yol üzerinde ilk durağımız kartal gösterisi olacak. Kırgızların kültürlerinde önemli bir yere sahip kartalların avlanma bakım ve önemini konuşup gösterimizi sizlere izleteceğiz. Ardından Szaska Kanyonunu ziyaret edeceğiz. Burası muhteşem kaya oluşumlarıyla dikkat çekmektedir. Akşam konaklamamız Karakol şehrinde otelimizdedir. Akşam yemeği sonrası dinlenme. 

6 Eylül 2024: Sabah otelimizde kahvaltı sonrası şehir turu yapacağız. İlk durağımız Rusların çivisiz ahşap mimarisindeki Trinity Ortodox Kilisesi olacak. Buradan Müslüman Çinden göç eden Dunganların yaptığı Dungan Camini ziyaret edecek ve ardından başka bir doğası muhteşem vadiye gideceğiz. Burada vadide yürüyüş yapıp akşam yemeği için Dunganlı bir aileye misafir olacağız. Workshop şeklinde geçecek yemeğimizden eminiz çok keyif alacaksınız. Akşam konaklama Karakol şehrinde olacak. 

7 Eylül 2024: Sabah kahvaltı sonrası Bişkek'e yola koyulacağız. Yol üzerinde Ata Beyit'e uğrayıp ünlü yazar Cengiz Aymatov'un mezarını ziyaret edeceğiz ve ardından köy pansiyonumuza yerleşeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama köy evimizde. Kırgız köyünü gezip yaşamlarına tanıklık ececeğiz. 

8 Eylül 2024: Sabah kahvaltı sonrası başkente dönecek ve ardından şehir turuna katılıp son alışverişlerimizi tamamlayacağız. Akşam Supara Etno Kompleksinde akşam yemeğimize katılırken sizlere Komuz gösterileri de sunacağız ve gezimiz son bulacak. Akşam uçuşuyla ülkemize geri döneceğiz. 


Programa Dahil Olan Hizmetler

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Kırgız Aile ziyareti
 • Kırgız Folk Komuz gösterisi
 • Dungan aile ziyareti ve yemek workshop ücreti 
 • At safari
 • Kartal Gösterisi
 • Akşam yemekleri ve alkolsüz içecek ( 1 akşam yemeği hariç ) 
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Bişkek – İstanbul gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

Konaklama

Bişkek :  Solutel Hotel 

Karakol : Hillside Hotel 

Yurt Konaklama

Ücretlendirme

Tur ücreti:  1270 $

 Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 450 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkânı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.


**Orta Asya Kırgızistan Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888


& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Kırgızistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Taşkent Havalimanında başlayıp Bişkek Havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır.

& Tüketicinin turun başlamasına 30 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.