7 Gece 7 Gün

12-19 Ağustos 2024

14 Kişi

Tur Programı

Etiyopya Omo Vadisi Tur Programı

 

Tur Tarihi: 12-19 Ağustos 2024

Tur Başlangıç Noktası: İstanbul Havalimanı

Tur Güzergahı: Etiyopya (Addis Ababa – Jinka – Ambramich – Omo Vadisi)

 

12 Ağustos 2024: İstanbul Havalimanından yaklaşık 5.5 saatlik uçuş sonrası Addis Ababa’ya varış. Vize işlemlerimizden sonra otelimize dinlenmeye geçeceğiz.

13 Ağustos 2024: Otelimizde dinlendikten sonra şehir gezisine çıkacağız. Amharca’da İmparator II. Menelik 1887 Addis Abeba veya yeni çiçek anlamına gelen genç ve zıtlıklarla dolu şehri gezeceğiz. Ülkenin tarihi hazineleri ve ünlü Lucy’yi barındıran Ulusal müze, Holy Trinitiy Ortodoks Kilisesi, Etiyopya Ana Katedrali ve son imparatorluğun kalıntılarına ev sahipliği yapan ve panoramik bir manzaraya sahip Entoto dağını göreceğiz ve buradan şehri seyredeceğiz. Daha sonra ülkenin en büyük açık hava pazarı olan Merkato’yu gezip alışveriş yapacağız. Ardından turu sonlandırarak önce akşam yemeğine sonra otelimize dinlenmeye geçeceğiz.

14 Ağustos 2024: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra havalimanına geçip Jinka’ya kısa bir iç hat uçuşu yapacağız. Buradan otelimize geçip eşyalarımızı bıraktıktan sonra Ari kabilesi için yaşadıkları köye yol alacağız. Burada ülkenin en yeşil alanına sahip Jinka halkının kahve ve meyve yetiştiriciliğini göreceğiz. Muz mango ve avokado ile çevrili yerleri gezdikten sonra Omo Vadisindeki kabile yaşamını anlamak için Omo Kültür müzesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra akşam yemeğine geçip otelimizde dinleneceğiz.

15 Ağustos 2024: Sabah kahvaltı sonrası Mursi kabilesi köylerinden birini ziyaret etmek için Mago milli parkına geçeceğiz. Bölgedeki en tanınmış kabile olan Mursi hem alt dudaklarını kil tabaklarla uzatan kadınlar hem de Donga denilen sopa döğüşü ritüelleri yapan erkekleri ile ünlüdür. Daha sonra Jinka’ya dönerek diğer kabilelerin olduğu küçük kasaba Turmi’ye geçeceğiz. Burada denk geldiğimiz zamana göre pazar ziyareti yapabileceğiz. Kısa bir kasaba turu yaptıktan sonra akşam yemeğimize geçeceğiz. Sonrasında bizler için hazırlanan dans gösterisini izleyecek ve akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama otelimizde olacak.

16 Ağustos 2024: Sabah kahvaltı sonrası Karo kabilelerini ziyaret edeceğiz. İlginç dansları, tören sırasında yüz ve vücut boyamalarıyla dikkat çeken kabilelerin yaşamlarını görecek ve danslarına eşlik edeceğiz. Buradan Hammer kabilesini ziyaret edecek ve yaşam alanlarında yapılan çanak çömlek el işleri sanatlarını göreceğiz. İlginç saç stilleri olan kabile sadece Etiyopyanın kara kıtanın en ilginç kabilelerinden. Kadınların güzel renkli boncuklu keçi derileri, süslü kolyeler ve bilek ile ayak bileklerine taktığı metal bileziklerle dikkat çekerler. Bu süslemeler ise bir kadının kocasının zenginliğini ve prestijini göstermektedir. Kabile ziyareti sonrası akşam yemeğine geçeceğiz sonrasında otelimizde dinlenme.

17 Ağustos 2024: Sabah kahvaltı sonrası erken saatlerde 70 km yol giderek en ünlü kabilelerden birisi olan Dassanech kabilesini ziyaret etmek için Omorate’ye geçeceğiz. Burada hem kabile ziyaretini yapacak hem de ülkemizden getirdiğimiz hediyeleri burada çocuklar ve ailelerle paylaşacağız. Buradan daha sonrasında Kenya sınırında yer alan Omo nehrini tekne ile geçerek kabilenin yayılan topluluklarını göreceğiz. İlginç saç topuzlarıyla tanınan bu kabileyi ziyaret ettikten sonra Turmi’ye dönüp Konso’ya hareket edeceğiz. Otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi yiyecek ve sonrasında kısa bir şehir turu yapacağız.

18 Ağustos 2024: Sabah kahvaltı sonrası Konso köyündeki kabilelerini ziyarete geçeceğiz. Buradaki kabile önemleri nedeniyle Unesco Dünya Koruma Mirası listesindedir. Tarımsal teraslama yöntemleri ve ölüleri onurlandıran ahşap totemleriyle tanınmaktadırlar. Köy ziyareti yapıp fotoğraflarımızı çekildikten sonra aracımızla Abraminche geçip buradan teknemizle Chamo gölünde tekne tur yapacağız. Burada dev Nil timsahları ve su aygırlarının görüldüğü olan Timsah pazarını göreceğiz. Ardından birçok flora ve faunanın olduğu göl turumuzdan sonra akşam yemeğine geçecek ve otelimize dönüş yapacağız.

19 Ağustos 2024: Sabah kahvaltı sonrası başkent Addis Adaba’ya yolculuk yapmadan önce son zamanlarımızı geçireceğiz. Guge dağında yaşayan Durze kabilesini ziyaret edeceğiz. Duzeler pamuklu dokuma teknikleri ve tamamen organik malzemelerden inşa edilmiş arı kovanı şeklindeki evleriyle ünlüdür. Burayı gördükten sonra tekrar Abraminch’e gelip öğleden sonra Addis Ababa’ya uçacağız. Son alışverişimizi yapıp ve kısa bir şehir turu sonrası akşam yemeğinde kültürel danslar eşliğinde yerel Etiyopya restoranımızda akşam yemeğimizi yiyeceğiz. Gece uçuşuna kadar otelimizde duşumu alıp dinleneceğiz. Ve sonrasında havalimanına transfer.

20 Ağustos 2024: Sabah erken saatlerde ülkemize varmış olacağız. 


Programa Dahil Olan Hizmetler

 • 7 gece konaklama ve sabah kahvaltısı
 • 7 gece akşam yemeği ve bir alkolsüz içecek
 • İç hat uçuşu
 • Havalimanında karşılama, geliş ve gidiş havalimanı transferleri
 • Kabile ziyaret ücretleri
 • Yerel dans gösteri ücreti
 • Göl gezisi ve tekne ücreti
 • Milli park ve saray giriş ücretleri
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik
 • Taze meyve ve kahve ikramları
 • Seyahat sigortası

Programa Dahil Olmayan Hizmetler

 • İstanbul – Addis Ababa – İstanbul uçak bileti
 • E-vize ücreti 
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Ücretlendirme

Tur Ücreti: 2.680 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 400 $’dır.

Ödeme şekli: Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır.


**Farklı Bir Dünya Etiyopya Turu, Keşfettur / Cüneyt Durhan rota danışmanlığında gerçekleştirilecektir

Web: www.kesfettur.com

Mail: cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907 - Ofis Tel: +90 282 263 4888

& Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

& Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

& Etiyopya ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmektedir. Vizeniz tarafımdan E-vize olarak alınacaktır. Ücreti tarafınıza aittir. 

& Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

& Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Gezimizde yazlık kıyafet bulundurmalı aynı zamanda yanınıza gözlük şapka ve güneş kremi almanızı öneririz. Ayrıca ayağınıza sandalet ya da rahat bir ayakkabı tercih etmenizi ve akşamları olabilecek serin hava için lütfen bir polar ya da ince bir mont bulundurmanızı rica ederim.

Lütfen kullandığınız bir ilaç varsa yanınıza almanızı rica ederim.

Sağlık sorununuz var ise lütfen tarafıma bilgi vermenizi rica ederim.

Araçlarda oturma düzeniniz her gün bir arka koltuğa kayacak şekilde ilerleyecektir. Böylelikle herkes gezide eşit yerde oturmuş olacaktır, anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

Yemeklerinizde sadece şehirlerde vegan ya da vejeteryan tercihiniz olursa geziden önce bildirmenizi rica ederim.

& Birlikte keyifle ve keşif dolu bir gezi geçireceğimizi düşünüyorum. Sizlerden tek ricam birlikte olduğumuz anlarda siyaset ya da tartışma yaratacak anları paylaşmamanızı rica ederim.

& Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde olan bahşiş karşınızdaki yerel insanı mutlu edeceğini belirtmeliyim.

& Turumuz Addis Ababa Havalimanında başlayıp burada havalimanında son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce İstanbul havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Herhangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

& Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

& Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

& Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan kontinental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

& Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

& İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

& Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

& Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

& Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

& Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

& Katılmadığınız müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

& Ülkeye drone ve dürbün girişi yasak olduğu için yanınızda getirmemenizi önemle rica ederiz.

& Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

& Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Sağlık ya da 1. derece yakınınız ( aile ) vefat gibi önemli bir nedenden dolayı tura katılamadığınız taktirde katılım hakkınız iade edilir ya da istediğiniz başka bir tura devredilir. Bu sebepler dışında keyfi ya da şahsi iptaller de ücret iadesi olmamaktadır. Başka bir tura değiştirmeniz durumunda arada oluşacak zararı karşılamanız gerekmektedir.

Katılımcı tarafından yurt dışı turlarına rezervasyon yapıldıktan sonra sebebi ne olursa olsun turu son 30 gün öncesine kadar iptal etmesi halinde rezervasyon için % 25 iptal cezası uygulanır. Tüketicinin turun başlangıç tarihinden 21 gün öncesi iptal ya da değişiklik olması durumundan tur bedelinin % 35’i ödenmek zorundadır. 10 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

& Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahibiz. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı kurulan whatsap grubunda dijital ortamda sizlere tur öncesinde sizlere iletilecektir.  Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

& İptal durumunda para iadesinin tamamı (Türk lirası, Euro ya da Dolar) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

& Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

& Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Otel konaklamalarında demirbaş eşyaya oluşabilecek zararınızdan dolayı otel yönetiminin faturalandırması olursa tarafınıza iletilecektir.

& Düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

& Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

Birlikte keyifli geziler dileriz.