+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Van Tebriz Turu

0
Price
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

344
4 Gün
 • Satışa Kapalı
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı / İstanbul Sabiha gökçen Havalimanı
 • Katılımcı sayısı : 14 kişi
 • 4 Gün
 • Katılımcı yaş sınırı + 6

VAN – TEBRİZ TURU

( SATIŞA KAPALIDIR )

1.Gün:  Sabah Van havalimanında toplandıktan sonra Sütçü Kenan’da meşhur Van kahvaltısını yapacağız. Ardından şehri gezmeye başlayacağız. İlk durağımız Akdamar adası olacak. Burada Akdamar kilisesini gezeceğiz. Buradan sonraki durağımız Van kalesi ve Van kültür evi olacak. Buradaki Urartulardan kaleyi gezecek ve ardından yöre kültür evini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası serbest zaman ve konaklama otelimizde olacak.

2.Gün:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Muradiye şelalesini ziyaret etmek için yola koyulacağız. Şelalede bir çay molası verdikten sonra dünyanın ilk kaloriferli sarayı olarak bilinen İshakpaşa Sarayını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

3.Gün:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Gürbulak sınırından çıkış yaparak Tebriz’e yol alacağız. Çıkış işlemlerimizin ardından ilk durağımız Unesco Miras Listesinde bulunan Aziz Stepanos Manastırını gezeceğiz. Ardından Tebriz’e devam edeceğiz. Otelimize yerleştikten sonra ilk durağımız dünyanın en büyük Kapalıçarşısı olarak bilinen Tebriz çarşısını gezeceğiz. Ardından Gök Mescid ve Tebriz kalesinin kalıntılarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği sonrası İranlı bir ailenin evine konuk olarak kültürlerini tanıyacak ve ikramlarımızı tadacağız. Akşam konaklama otelimizde olacak.

4.Gün:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra İran’ın peribacaları olarak bilinen Kanduvan köyünü ziyaret edeceğiz. Burada vakit geçirdikten sonra tekrar Tebriz’e gelerek Halı müzesini gezeceğiz. Ardından Amir Nezam House ve Şairler Anıtını gezdikten sonra akşam yemeğimize geçeceğiz. Gece İran müziklerini dinledikten sonra El Gölünde serbest zaman yapıp sonrası konaklama için otelimize geçeceğiz.

5.Gün:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkemize dönmek için yola koyulacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Van ve Tebriz’deki tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Van Havalananı ve gezilecek yerler transferleri
 • Tebriz gezilecek yerler transferleri
 • Van ve Tebriz’de ören yerleri giriş ücretleri
 • Tebriz’de katılacağımız İran müzik gecesi
 • Rehberlik hizmeti
 • İlk gün Van kahvaltısı ikramı
 • Taze meyve suyu ikramı
 • Çay  ikramı
 • Her gün 1 şişe su
 • Seyahat sigortası

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul Van / Van İstanbul ulaşım
 • Akdamar kilisesi ve İshakpaşa Sarayı giriş ücreti (müze kart önerilir)

 

 Gezi Ücreti:  2.350 TL

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 300 TL‘dir..

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

Rota Danışmanı: Keşfettur

*Van Tebriz Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907       Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

İran’a seyahatimizde vize istenmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir.  14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle.. 

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Havalimanı / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Farklı bir kültür                                    *Tarihi Alanlar                                       *Muhteşem Bir Doğa

*Dünyanın En Büyük Kapalı Çarşısı    *Nefis Lezzetler                                    *Pers Gecesi

Van ve Tebriz'den Fotoğraflar
Map

SIK SORULAN SORULAR

İran gezi için vize istiyor mu?

İran gezilerimizde vize istememektedir.

İran Güvenli midir?

İran tur düzenlediğim ülkeler içersinde en güvenli bulduğumuz ülkelerin başındadır.