+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Özbekistan Turu

(13 Reviews)
7 Gün
 • 27 Haziran - 4 Temmuz 2021
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 7 Gün
 • Katılımcı sayısı : 13 kişi
 • Katılımcı yaş sınırı + 6

İPEK YOLCULUĞUNDA ÖZBEKİSTAN TURU

27 Haziran – 4 Temmuz 2021

27 Haziran 2021: Sabah erken saatlerde Taşkent havalimanına iniş yaptıktan sonra ülkenin en güzel şehirlerinden çöl içerisinde bulunan Khiva’ya uçakla hareket edeceğiz. Otelimizde yerleştikten sonra kısa bir şehir turu yapıp ardından bizler için hazırlanacak olan Özbek dans gösterisini seyredeceğiz. Buradan akşam yemeğimizi yemeye geçeceğiz. Konaklama Khiva’da otelimizde olacak.

28 Haziran 2021: Sabah kahvaltıdan sonra Khiva Old Town bölgesini keşfetmeye başlayacağız. Rehberli şehir gezimizde Kalta Minare, Tarihi Cuma cami, Kuhna kalesi, Muhammed Amin Khan Medresesi ve Nurullahboy Sarayını gezeceğiz. Ardından sizlere Özbek çayı ikramından sonra alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

29 Haziran 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı ettikten sonra Buhara’ya yola koyulacağız. 6.5 saatlik bir yolculuk sonrası Buhara’da ki otelimize yerleştikten sonra serbest zaman yapacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

30 Haziran 2021: Sabah otelimizde kahvaltı sonra rehberli gezimize başlayacağız. Günümüzü geçireceğimiz eski şehirde Tarihi Sinagog,  Kukeldash Medresesi, Buhara Kalesi, Kalyan Minaresi, Mir-i Arab Medresesi, Abdülaziz ve Uluğ Bey Medreseleri,  Lyab-i Hauz ve Bolo Haouz Cami, ziyaret edeceğiz. Ayrıca Buhara’nın meşhur Bıçak yapım atölyesi, Halı dokuma ve ipek yapımı atölyesini ziyaret ederek bilgiler alacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

1 Temmuz 2021:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Semerkand’a hareket edeceğiz. Şehre varmadan yol üzerinde İmam Buhari Hz. Türbesini ziyaret edeceğiz. Ardından Semerkand şehrine geçerek otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeğine kadar alışveriş için serbest zaman yapacağız. Konaklama Semerkand’da otelimizde olacak.

2 Temmuz 2021: Sabah otelimizde kahvaltı ettikten sonra rehberli gezimize başlayacağız. Tarihi Ragistan meydanı, Gur-i Emir, Bibi Hanım Cami, Sahah-i Zinda, Ulubey Rasathanesi, Rukhobod Mozelesi ve Lokal pazarı gezip şehir gezimizi tamamlayacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

3 Temmuz 2021: Sabah Taşkent’e yola koyulacağız. Otelimize yerleştikten sonra Kukeldash medresesi Amir Timur Meydanını gezeceğiz. Akşam üstü renkli Broadway caddesinde dolaştıktan sonra akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Taşkent’te otelimizde olacak.

4 Temmuz 2021:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ülkemize dönmek için havalimanına transfer olacak ve gezimizi sonlandıracağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar ve sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Özbek gecesi dans gösterisi ( ikramlıdır )
 • Çay ikramları
 • Taze meyve ikramları
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul –  Özbekistan gidiş dönüş uçak bileti
 • Taşkent – Khiva uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Tur ücreti:  900 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 200 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

**Özbekistan Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz..

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907    Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

Turumuz 13 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Özbekistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir.  14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Havalimanı / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Farklı bir kültür                                    *Muhteşem Mimaride Camiler                                      *Nefis Lezzetler

*Eski Şehirlerde Tarih yolculuğu        *Ragiston Meydanı                                                           *Özbek Gecesi

Özbekistan'dan Fotoğraflar
Map

SIK SORULAN SORULAR

Özbekistan vizesi için vize gerekli mi?

Özbekistan seyahatinde vizeye gerek yoktur.

Özbekistan güvenli midir?

Kolayca gezeceğiniz misafirperverlik yaşayacağınız güzel bir ülkedir.

13 Reviews
Sort By:RatingDate

Filiz İci

Group Traveller

Cüneyt çok güzel bir turdu çok teşekkür ederim.

14 Ağustos 2019

Sevgi Atak

Group Traveller

Çok teşekkürler cüneyt muhteşem bir gezi oldu. semerkandı unutmayacağım.

14 Ağustos 2019

Nesli Canayır

Group Traveller

Çok teşekkür ederim detaylı ve iyi bir turdu. Öneririm. Yine bir asya gezisinde görüşmek dileğiyle.

31 Temmuz 2019

Nuran istif

Group Traveller

Cüneytcim harika bir gezi geçirdik. Yorulduk ama Orta Asyanın yolları ve mesafenin uzunluğu. Bize gösterdiğin sabır ve turun iyi geçmesi için çaban için teşekkürler. Yine gezeceğiz.

8 Temmuz 2019

Ferhan Kuş

Group Traveller

Cüneyt çok keyifli bir turdu. Grupta hem zaman geçirdik hem de keyifle öğrendik Özbek tarihini. Yol biraz yordu bizi yaşımızdan da olabilir. Ama arada bir uçuş alsak iyi olurdu. selamlar İran turu olunca haber ver

27 Haziran 2019
12