+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Nepal Turu

0
En İyi Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

321
10 Gün
 • 22 Ekim - 1 Kasım 2021
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı
 • Katılımcı sayısı : 16 kişi
 • 10 Gün
 • Katılımcı yaş sınırı + 10

NEPAL TURU

22 Ekim – 1 Kasım 2021

22 Ekim 2021: İstanbul Yeni Havalimanından Nepal uluslararası havalimanı olan Tribhuvan havalimanına yolculuk. 

23 Ekim 2021:  Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Çitwan’a gitmek için yola koyulacağız. Yaklaşık 6 saatlik bir yolculuk sonrası buradaki otelimize giriş yapacağız. Otelimizde alacağımız öğle yemeğinden sonra gezimize başlayacağız. Dünya Mirası listesinde olan Çitwan ulusal parkındaki yaban hayatı gözlemleyeceğiz. Buradaki park tek boynuzlu gergedan ve bengal kaplanıyla ünlüdür. Buradan Thari evlerinin arasından geçip Çitwan’ın gün batımını izlemek için Rapti nehrinin kenarına geçeceğiz. Akşam üstü serbest zaman yaptıktan sonra akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Çitwan’da ki otelimizde olacak.

24 Ekim 2021:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Çitwan ulusal parkında gezimize devam edeceğiz. Timsah dolu Repti nehrinde kano ile gezip ulusal parka giriş yapacağız. Kısa bir gezinti yaptıktan sonra öğle yemeği için otelimize döneceğiz. Kısa bir dinlenme sonrası tekrar milli parka giriş yaparak 4*4 jeep araçlarımızla ormanda safari yapacağız. Doğal yaşamında karşılaşabileceğimiz ormanın sakinlerini gördükten sonra akşam yemeği için serbest zaman yapacağız. Ardından Thari kültürünü simgeleyen dans gösterilerine katılacağız. Konaklama Çitwan’daki otelimizde olacak.

25 Ekim 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Pokhara’ya doğru yola çıkacağız. Yolda öğle yemeğimizi yedikten sonra yaklaşık 6-7 saatlik bir yolculuk sonrası şehre varıp ardından Fewa gölü kenarındaki otelimize yerleşeceğiz. Akşam serbest zaman sonrası yemeğe geçeceğiz. Konaklama Pokhara’da otelimizde olacak.

26 Ekim 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Fewa gölü kenarından Annapurna dağlarını görmek için Sarangkot tepesine çıkacağız. Ardından sırasıyla Barış Stupası, Devi’s Fall, Gupteşor Mağarası ve Tibet Göçmen kampını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizde canlı müzikle eğlendikten sonra konaklama için otelimize döneceğiz.

27 Ekim 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra müthiş manzaralara şahit edeceğimiz yolculuğumuz başlayacak. Himalayalara akan beyaz nehirde insan manzaralarını fotoğraflarını çektikten sonra Tibet göçmen kampına geçeceğiz ve buradaki yaşama tanıklık edeceğiz. Buradan nefis doğa manzarasında jiplerimiz ile sosyal sorumluluk projemizi gerçekleştireceğimiz ve aynı zamanda yaşamlarına tanıklık edeceğimiz köye yerleşeceğiz. Ülkemizden bu güzel insanlar için getirdiğimiz hediyelerimizi evleri ziyaret ederek güzel yürekli Nepal insanlarıyla paylaşacak ve onları mutlu edeceğiz. Konaklama burada köy evlerinde olacak.

28 Ekim 2021: Köyde kahvaltımızı yaptıktan sonra muhteşem manzaralar eşliğinde köy ziyaretleri yapacağız. Dağ hayatı ve günlük yaşamları gözlemleyeceğimiz yürüyüşümüzden sonra Moğol köyüne geleceğiz. Burada dinlenmeden sonra muhteşem Annapurna dağlarının seyir zevkine varacağız. Akşam yemeğimiz sonrası konaklamamız köyde olacak.

29 Ekim 2021: Köyde sabah kahvaltımızdan sonra başkent Katmandu’ya yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi yolda yedikten sonra akşam üstü başkente varacağız. Otelimize yerleştikten sonra Hippilerin merkezi ve Outdoor ürünlerin kalbi olarak bilinen şehrin en işlek noktası Thamel caddesini gezmeye çıkacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama Katmandu’da otelimizde olacak.

30 Ekim 2021: Sabah erken saatlerinde kahvaltımızı aldıktan sonra katılmak isteyenlerle beraber küçük uçaklarla Everest turuna katılacağız. ( bu tura katılmak istemeyenler serbest zaman yapacaktır ) Buradan Budistlerin kutsal yeri olan aynı zamanda Nepal’in en benzersiz anıtlarından birisi olan  Budanata’ya gideceğiz. Rehberimizden buradan bir çok sorunun yanıtını aldıktan sonra öğle yemeğini burada tapınakta yiyeceğiz. Ardından Hinduların en kutsal yeri olan Bagmati nehri kıyısındaki Paşupatinati tapınağına gideceğiz. Burada ölü yakma törenlerini izledikten sonra rehberimizden burası ve Hinduizm hakkında bilgiler alacağız. Akşam üstü ise durağımız hem maymunların merkezi olan aynı zamanda şehri kuşbakışı seyredeceğimiz Swyambhunat Stupa olacak. Daha sonrası serbest zaman yapıp akşam yemeğine geçeceğiz. Konaklama Katmandu’da otelimizde olacak.

31 Ekim 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra sanat şehri Patan’a gideceğiz. Demir işleriyle uğraşanların merkezi olan Patan ziyaretinden sonra Nepal’in eski başkenti olan Bhaktapur’a gideceğiz. Newari mimarisindeki bu muhteşem tarihi şehri gezdikten sonra tüm dünyanın dikkatini çeken Nyatpola tapınağını gezeceğiz. Burada öğle yemeğimizi yedikten sonra son günümüzde alışveriş için serbest zaman yapacağız. Akşam yemeği sonrası konaklama Katmandu’da otelimizde olacak.

1 Kasım 2021: Sabah otelimizde kahvaltı yaptıktan sonra ülkemize dönmek için yola koyulacağız.

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
 • Program dahilinde öğle yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Çitwan’da jeep safari ücreti
 • Programda belirtilen müze ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Kano gezisi ücreti
 • Pokhara’da canlı müzik ücreti
 • Çitwan’da dans gösterisi ücreti
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Nepal Annapurna yürüyüşü rehber ücreti
 • Pewa gölünde canlı müzik
 • Nepal lokal müzik gecesi
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Katmandu – İstanbul  gidiş dönüş uçak bileti
 • Everest uçak turu ücreti ( 200 $ )
 • Nepal vize ücreti ( sınır kapısında alınacak ücreti 30 $)
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Gezi Ücreti:  1.370 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 280 $ ‘dır..

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

* Nepal Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme.

 

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Nepal ülkeleri  tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Nepal vizesi için ülkeye girişte sınır kapısından vize alınmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. 14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Airport 

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
 • Yürüyüş Ayakkabısı
Sizi bekleyenler

*Farklı Bir Kültür                                    *Muhteşem Bir Doğa                                      *Çitwan’da Safari

*Everest Uçak Turu                                 *Canlı Müzik                                                    *Yöresel Danslar

Nepal'den Fotoğraflar
SIK SORULAN SORULAR

Nepal vize istiyor mu?

Nepal ziyaretimizde bordo pasaport sahipleri sınırda 30 $ karşılığında 15 günlük turist vizesi alabilmektedir. Nepal yeşil pasaportlara vize istememektedir.

Kenya gezisinde aşı gerekli midir?

Nepal geziniz için aşıya gerek yoktur.

Nepal güvenli mi?

Nepal’i tek kelimeyle “güzel insanlar ülkesi” olarak özetleyebiliriz.

Nepal turu için önerileriniz nelerdir?

Trekking yürüyüşleri için lütfen ayakkabınızı uygun getirmenizi tavsiye ederiz. Aynı zamanda yağmurluk ve polar çantanızda mutlaka olmalıdır.