+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Kudüs İsrail Turu

0
En Uygun Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

329
4 Gün
 • 19 - 23 Mayıs 2021
 • Başlangıç : İstanbul Havalimanı
 • Katılımcı sayısı : 14 kişi
 • 4 Gün
 • Katılımcı yaş sınırı + 6

KUDÜS – İSRAİL TURU

20 – 23 Mayıs 2021

 

20 Mayıs 2021: Sabah havalimanında ülkeye girişimizden sonra Beytüllahim’e geçerek Hz. İsa’nın doğduğuna inanılan mağarayı ve üzerine inşa edilen Ermeni kilisesi (Doğuş kilisesini) ziyaret edeceğiz. Buradan El-Halil şehrine geçeceğiz. Burada Hz. İbrahim, İshak, Yakup, Yusuf, Sare, Refika ve Lahika hazretlerinin kabirlerinin de bulunduğu Harem-i İbrahim ziyaret ediyoruz. Devamında Halil şehrinin çarşı pazarlarında gezeceğiz. Öğleden sonraysa Lut gölüne gidip dünyanın en alçak noktasında göle girip dinleneceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama için otelimizde olacağız.

21 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk durağımız Kudüs’ü yukarıdan göreceğimiz Zeytin dağı olacak. Şehir ve yapıları hakkında bilgilendikten sonra dolarlık Yahudi mezarlıklarından geçip, Hristiyan inancına göre Romalıların Hz. İsa’yı yakaladıkları Getsemani bahçesine geçeceğiz. Burada Hz. İsa ile yaşıt zeytin ağaçlarını geçerek, Fransisken tarikatı tarafından yaptırılan Tüm Milletler Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Daha sonrasında altımızda yer alan Kidron vadisi, Hz. Meryem’in kabir kilisesi, yukarıda ise Kudüs’ün en eski Müslüman mezarlığı olan Rahmet mezarlığı içerisinde, Hz. Ömer döneminde buraya gelmiş iki sahabenin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra bir çay molası verip Mescidi Aksa’ya girmeden evvel, şehirdeki yürüyüş turumuzu yapacağız. Hz. İsa’nın çile yolu, Ağlama Duvarı, Ermeni mahallesi, Hz. Davut türbesi, Kıyamet Kilisesi gibi iç içe geçmiş onlarca yapının içlerinden geçerek Mescidi Aksa’ya varacağız.144 dönümlük alanın içerisindeki Kubbetüssahra, Kıble Mescidi, Mervan ve Kadim mescitler gibi yapıları da ziyaret edip, Aksa’da ki turumuzu tamamlayarak günü sonlandıracağız. Konaklama ve akşam yemeği için otelimizde olacağız. 

22 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Kudüs’te yarım gün serbest zaman yapacağız.Daha sonra Akdeniz’in kenarında ismini Sezar’dan alan, Caeserea’de (Kıserya) antik şehri göreceğiz. Buradaki gezimizin ardından Hayfa’ya geçeceğiz. Hayfa, özellikle Bahai ve Dürziler için önemli bir kent.  Burada Bahai bahçelerini, tapınağını, Karmel tepesini ve Karmelite manastırını ziyaret edeceğiz. Daha sonraki rotamız Akka olacak. Burada Akka Kalesi, Napolyon’a karşı şehri müdafaa eden Cezzar Ahmet Paşa’nın kendi ismiyle yaptırdığı külliyesini ve Han el-Umdan’ı görüp, kendisine hayran bıraktıran bu şehrin sokaklarına karışacağız. Akşam yemeği ve konaklama için otelimizde olacağız.

23 Mayıs 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk durağımız Yafa olacak. Buradaki Osmanlı’dan kalan tarihi eserleri ve kadim şehirleri gezeceğiz. Buradan sonra Tel Aviv merkezine geçerek Camel Marketi ziyaret edip sonrasında şehirde serbest zaman yapacağız. Akşam yemeğinin ardından havalimanına transferimizi yapacağız.

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Konaklama ve sabah kahvaltıları
 • Akşam yemekleri
 • Havalananı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri
 • Rehberlik hizmeti
 • Lut gölü giriş ücreti ve öğle yemeği
 • Çay ikramı
 • Her gün 1 şişe su
 • Seyahat sigortası 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Tel Aviv – İstanbul ulaşım
 • Vize ücreti
 • Alınacak öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalarınız
 • Yurtdışı çıkış harcı

 

Tur Ücreti :  750 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $ ‘dır..

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

Rota Danışmanı: Keşfettur

*Kudüs ve İsrail Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme.. 

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kudüs turumuz için İsrail vizesi alınması gerekmektedir.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. 14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

İstanbul Havalimanı

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Farklı Bir Kültür                                    *Tarihi Alanlar                                      *Lut Gölünde Yüzme Molası

*Mescid-i Aksa Turu                               *Ağlama Duvarı Turu                          *Yüksek Kabir Kilisesi Turu

Kudüs ve İsrail'den Fotoğraflar
SIK SORULAN SORULAR

İsrail gezi için vize istiyor mu?

İsrail, Bordo pasaportlarından vize istemektedir. Yeşil pasaporta sahip vatandaşlarımız İsrail seyahatlerinde vizeden muaftırlar.

İsrail güvenli mi?

İsrail turumuzda gezilecek noktalar güvenlik bakımından sorun teşkil etmemektedir.

Kudüs ve İsrail turunda hangi zamanı tercih etmeliyiz?

Bu bölgeyi her zaman ziyaret edebilirsiniz.