+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Kırgızistan Turu

(14 Reviews)
En Uygun Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

486
7 Gün
 • 19 - 26 Haziran ve 7 - 14 Ağustos 2021
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı / İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı
 • 7 Gün
 • Katılımcı sayısı : 13 kişi
 • Katılımcı yaş sınırı + 12

KIRGIZİSTAN TURU

19 – 26 Haziran  ve   7 – 14 Ağustos 2021

19 Haziran / 7 Ağustos 2021:  Sabah erken saatlerinde Manas Havaalanı’nda giriş işlemlerimizden sonra başkent Bişkek’te sabah kahvaltısı yapacağız. Kahvaltı sonrası Çolpon Ata şehrine doğru yola çıkacağız. Öğle yolda yemeğimizi yedikten sonra şehre varıp Çolpan Ata şehir müzesini ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra otelimize yerleştikten sonra Issık gölüne inip yüzme molası vereceğiz. Akşam yemeği sonrası dinlenme otelimizde olacak.

20 Haziran / 8 Ağustos 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Karakol şehrine doğru yola çıkacağız. Şehre varışın ardından muhteşem bir doğa manzarasına sahip Karakol vadisinde 10 kilometrelik yürüyüş yapacağız. Nefis manzara karşısında öğlen lunch box yedikten sonra askeri araca binerek şehre konaklayacağımız otele döneceğiz. Akşam Dungan Türkü bir ailenin evine misafir olarak onların hem adetlerini öğrenecek hem de bizlere hazırlanan akşam yemeğini yiyeceğiz. Yemek sonrası konaklama buradaki otelimizde olacak.

21 Haziran / 9 Ağustos 2021: Sabah kahvaltı sonrasında ilk durağımız tarihi 100 yıllık ahşap Dungan camini ve hemen yakınındaki çivisiz yapılan ahşap Rus kilisesini ziyaret edeceğiz. Buradan Masal kanyonunu ziyaret öncesi Ceti Ögüz vadisini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Masan kanyonuna geçerek buradaki farklı kaya oluşumlarını ziyaret ettikten sonra yurtlarımızda konaklama için Bökönbaev’e hareket edeceğiz. Nefis bir manzarada gölün kenarında yurtlarımızda keyifli anlar geçireceğiz.  Konakalama burada yurtlarımızda olacak.

22 Haziran / 10 Ağustos 2021: Sabah yurtlarda kahvaltı sonrası yola çıkarak bir ata geleneği olan Kartalla avcılık gösterisini izleyeceğiz. Hemen ardından Kırgız kültüründe önemli bir yere sahip olan Yurt yapımını izleyecek ve burada öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Ardından konaklama alanımıza geri gelerek yurtlarımızın yanındaki gölün keyfini çıkaracağız. Akşam yemeğimizde Kırgız Yerel müzik gösterimiz olacak.

23 Haziran / 11 Ağustos 2021: Yurtlarda kahvaltımızı yaptıktan sonra Son – Köl’e yola çıkacağız. Öğle yemeğimizi Koçkar kasabasında yedikten sonra muhteşem manzaralar eşliğinde Son Köl’e ulaşacağız. Ardından yurtlarımıza yerleşip göl ve kamp yakınlarında serbest zaman geçireceğiz. Akşam kamp ateşimizi yakıp sizlere yapacağımız sürprizle keyifli bir gece geçireceğiz. Konaklama yurtlarda olacak.

24 Haziran / 12 Ağustos 2021: Yurtlarda sabah kahvaltımızı ettikten sonra bir günlük yaklaşık 15 – 20 kilometrelik at turumuz başlayacak. Muhteşem manzaralar eşliğinde at süreceğiz. Nehir kenarında öğle lunch box yemeğimizi atıştırdıktan sonra akşam üstü köye ulaşıp konaklama yapacağımız köy evine yerleşecek ve akşam yemeği sonrası serbest zaman yapacağız.

25 Haziran / 13 Ağustos 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Bişkek’e dönmek için yola koyulacağız. Yolda Karahanlıların eski başkenti olan Balasagun şehrinin kalıntılarını inceleyeceğiz. Burada alacağımız öğle yemeği sonrası Başkente dönecek ve otelimize yerleşmeden Cengiz Aymatov’un müze evini ve mozalesini ziyaret edeceğiz. Kısa bir dinlenme sonrası panoramik bir şehir turu yapıp ardından son akşam yemeğimiz için Navat restorana geçeceğiz. Konaklama Bişkek’te otelimizde olacak.

26 Haziran / 14 Ağustos 2021: Sabah otelimizden luncboxlarımızı alıp havalimanına transfer olacak erken uçağıyla ülkemize dönüş yapacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları, öğle yemekleri ve akşam yemekleri (son akşam hariç)
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • At safari ücreti
 • Kartal gösterisi ücreti
 • Kırgız yerel müzik dinletisi
 • Çay ikramları
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Her gün 1 şişe su

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul – Kırgızistan gidiş dönüş uçak bileti
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Tur Ücreti :  850 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 60 $’dır. Single oda sadece otel konaklamasında geçerlidir.

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

*KırgızistanTuru gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907      Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

Turumuz 14 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kırgızistan ziyaretimizde ülkeye girişte vize istenmemektedir.

Gezimizde Tanrı dağları eteklerinde yaklaşık 5 saatlik bir at ile gezinti mevcuttur. Bu etkinliğe katılamayacakların önceden durumlarını bildirmelerini rica ederiz.

Kırgızistan’da yurtlarda (boz-üy) konaklamalarınızda gece serin olabileceği için lütfen yanınızda kalın kıyafetler bulundurmanızı rica ederiz.

Kırgızistan’da yapacağınız yürüyüşler için lütfen ayakkabı seçiminize dikkat ediniz.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir.  14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Sabiha Gökçen / İstanbul Havalimanı 

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

4 kişilik yurtlarda konaklama

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Rahat Yürüyüş Ayakkabısı
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Muhteşem Doğa                                    *Farklı Kültür                                          *Güzel İnsanlar

*Nefis Lokal Lezzetler                             *At turu                                                    *Issık gölünde yüzme          

Kırgızistan'dan Fotoğraflar
SIK SORULAN SORULAR

Kırgızistan gezi için vize istiyor mu?

Kırgızistan turistik gezilerde Türk pasaportlarından vize istememektedir.

Kırgızistan güvenli midir?

Tüm gezdiğim ülkeler içerisinde belki de en güvenli olan ülkelerden birisi Kırgızistan’dır. Özellikle Türkleri çok sevdiklerini ve aynı topraklardan göç eden bir millet olduğumuzu söylemeliyiz.

Kırgızistan'da ne yenir?

Kırgızistan ziyaretimizde yeme içme konusunda kesinlikle zorluk yaşamayacaksınız. Kırgız mutfağı et ve hamur işlerinden oluşmaktadır. Ayrıca kımız denemek isterseniz en güzel destinasyonlardan birisi Kırgızistan’dır.

14 Reviews
Sort By:RatingDate

Ahmet Emin Yıldız

Group Traveller

İki kez katıldım ve çok sevdiğim bir tur oldu. Cüneyt kardeşim seninle gezmek çok keyifli.

17 Kasım 2019

Yasemin İbiş

Group Traveller

Bol yemekli, keyifli aktiviteli ve güzel arkadaşlıklar edindiğim bir tur oldu. Ayrıca rehberimiz çok iyiydi. Çok eğlendiğim bir gezi oldu. emeği geçenlere teşekkür ederim.

19 Ekim 2019

Gizem Gençoğlu

Group Traveller

Çok güzel bir turdu Cüneyt abi. çok eğlendik. Fas turunu iple bekliyorum

1 Ekim 2019

Volkan Dalbudak

Group Traveller

Sevgili Cüneyt bizleri Kırgızistan’da çok güzel ağırladın. 7 gün boyunca doyumsuz yedik ve çok güzel doğada gezdik. Yine başka gezilerde görüşmek dileğiyle.

29 Ağustos 2019

Sevgi Atak

Group Traveller

Harikulade bir tur oldu. Çok teşekkürler

2 Temmuz 2019
12