+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet

Hindistan Nepal Turu

0
En İyi Fiyat
The tour is not available yet.

Proceed Booking

Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

296
14 Gün
 • Tur Satışa Kapalı
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı
 • 14 Gün
 • Katılımcı sayısı : 15 kişi
 • Katılımcı yaş sınırı + 12
Hindistan Nepal Turu

HİNDİSTAN – NEPAL TURU

TUR SATIŞA KAPALI

1.GÜN: 11:00 gibi Delhi havalimanına giriş yaptıktan sonra işlemlerimizi bitirip otelimize yerleşeceğiz. Kısa bir dinlenmeden sonra  Kutub Minar, Cuma Mesjid ve Hindistan kapısı ve Lotus tapınağı -ziyaret ettikten sonra akşam yemeği ve dinlenme için otelimizde olacağız.

2.GÜN:  Sabah otelde kahvaltımızı yaptıktan sonra Jaipur’a gitmek için yola koyulacağız. Otelimize yerleşip kısa bir dinlenme sonrası Galtaji Temple ve City Palace gezeceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

3.GÜN:  Sabah otelimizde kahvaltımızın sonra şehri gezmeye başlayacağız. İlk durağımız rüzgar sarayı olarak bilinen Hawa Mahal olacak. Buradan sırasıyla Amber Fort, Jal Mahal ve  Gatore Sarayı gezdikten sonra  akşam yemeği yiyeceğiz. Ardından konaklama için otelimize geçeceğiz.

4.GÜN:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra aracımız ile Jaipur’dan Agra’ya geçeceğiz. 3 saatlik yolculuk sonrası otelimize yerleşip ardından muhteşem mimarideki Taj Mahal ve Agra Fort’u gezip günümüzü tamamlayacağız. Akşam üstü gün batımını Taj Mahal manzarası izleyecek daha sonra için otele geçeceğiz. Konaklama ve akşam yemeğimizi Agra’da otelimizde olacak.

5.GÜN: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra kısa bir Agra şehir turu yapacağız. Akşam üstü treniyle Varanasi’ye doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 10 saatlik tren yolculuğumuz olacak.

6.GÜN:  Sabah otelimize giriş yaptıktan sonra kahvaltı yapıp biraz dinlenecek ve ardından Varanasi’yi gezmeye başlayacağız.  İlk durağımız ölü yakma törenlerinin olduğu Manikarna ve Dasasuamedh Ghat’lara gideceğiz. Buralarda her gün onlarcası yapılan ölü yakma törenlerine izleyeceğiz. Akşam dünyanın en ilgi çekici ritüellerinden birisi olan Aarti Törenlerini katılacağız. Akşam yemeğimizi yedikten sonra konaklamamız için otelde olacağız.

7.GÜN:  Sabah gün doğumunda fotoğraf çekmek ve gün doğumunu izlemek için Ganj nehrinde tekne turuna çıkacağız. Tur sonrası otelimize tekrar dönüp kısa bir dinlenmeden sonra kahvaltımızı yapacağız. Daha sonrasında tekrar Varanasi’yi keşfe çıkarak Dunga Mandir, Golden Temple, Kashi Vishwanath Temple, Jantar Mantar ve Statue of Standing Buddha’yı göreceğiz. Akşam yapılacak olan Aarti törenlerine tekrar katılmak isteyenler için orada olacağız, alternatif olarak serbest zaman vereceğiz. Yemeğimizi yedikten sonra konaklama için otelimizde olacağız.

8.GÜN:  Sabah otelde kahvaltımızdan sonra kısa bir şehir turu yapıp öğlen Yeni Delhi’ye’ gitmek için havaalanına geçeceğiz. Akşam üstü uçuşuyla Nepal’in başkenti Katmandu’ya uçacağız. Kapıda vize işlemlerimizin ardından otelimize yerleşecek ve serbest zaman yapacağız.

9.GÜN:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra muhteşem manzaralara eşlik ederek Pokhara’ya yola çıkacağız. Yaklaşık 6/7 saatlik bir yolculuk sonrası otelimize giriş yapacak ve ardından serbest zaman yapacağız. Akşam Fewa göl kenarında canlı müziği ile akşam yemeğine katılıp ardından dinlenmek için otelimize geçeceğiz.

10.GÜN: Sabah kahvaltımızdan sonra Pokhara’dan çıkış yaparak, muhteşem manzaralar eşliğinde Dhampus tepesine yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüş yaklaşıl 4 saat sürecek. Akşam yemeğimizi Annapurna dağların eteğinde yaptıktan sonra dinlenmek için konaklama alanımıza geçeceğiz.

11.GÜN:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Dhampus tepesinden Dhital tepesine yaklaşık 5 saatlik bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Akşam yemeğimizi köyde yedikten sonra dinlenmek için serbest zaman yapacağız .

12.GÜN:  Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Dhital köyünden Pokhara’ya dönüş yoluna gireceğiz. Ardından Katmamdu’ya dönüceğiz. Akşam yemeği sonrası lokal müzik dinlemek için etkinlik salonuna gideceğiz. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

13.GÜN:  Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra ilk durağımız Kumari evi olacak. Daha sonra Nepal’in en güzel antik şehri Baktapur’u keşfedeceğiz. Daha sonrasında Paşupati  (ölü yakma yeri) ve maymunlar tapınağını gezip günümüzü sonlandıracağız. Akşam yemeği sonrası konaklama otelimizde olacak.

14.GÜN: Sabah kahvaltımızdan sonra uçakla dünyanın çatısı olarak bilinen Everest’e uçak turuna katılacağız. Ardından Katmandu caddelerine inerek Holi bayramı kutlamalarına katılacağız. Akşam yemeği sonrası ülkemize dönüş için yola koyulacağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve program dahilinde akşam yemekleri
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Programda belirtilen müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Taze meyve ve kahve ikramı
 • Nepal Annapurna yürüyüşü rehber ücreti
 • Agra Varanasi arası tren bileti
 • Pewa gölünde canlı müzik
 • Varanasi tekne turu
 • Nepal lokal müzik gecesi
 • Tuk tuk ücretleri
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su  

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul –  Delhi / Katmandu – İstanbul  gidiş dönüş uçak bileti
 • Everest uçak turu ücreti
 • Varanasi / Delhi – Delhi / Katmandu arası uçak ücreti (Tahmini 200 $ civarı)
 • Hindistan vizesi (Parmak izi için davet edileceksiniz)
 • Nepal vize ücreti (şu an 25 $)
 • Yurt dışı çıkış harcı

Gezi Ücreti:  1.750 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $ ‘dır..

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

*Hindistan – Nepal Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907         Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Hindistan ve Nepal ülkeleri  tüm pasaportlara vize uygulamaktadır. Hindistan vizesi için Türkiye’den Nepal vizesi için ülkeye girişte sınır kapısından vize alınmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir.  14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri

İstanbul Havalimanı (Google Map)

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

 • 2 kişilik oda / Single oda

Yanınıza Almanızı Önereceklerimiz

 • Polar & Yağmurluk
 • Güneş Kremi
 • T-Shirt
 • Minik hediyeler ( şeker, çikolata )

Sizi Bekleyenler 

 

*Muhteşem bir doğa                               *Farklı kültürler                             *İlginç kültürel etkinlikler 

*Ölü yakma törenleri                              *Hint yemekleri                             * Dans etkinlikleri

Hindistan ve Nepal'den Fotoğraflar
SIK SORULAN SORULAR

Hindistan ve Nepal gezi için vize istiyor mu?

Hindistan tüm pasaportlara vize istemektedir. Bölgenize göre vizenizi alabilirsiniz. Vize merkezleri İstanbul ve Ankara’dadır. Hindistan vizesi 103 $’dır.

Nepal sadece bordo pasaportlara vize istemektedir. Vizeler Nepal sınır kapılarında ve havalimanlarında alınmakta olup ücreti 30 $’dır.

Hindistan ve Nepal gezisinde aşı gerekli midir?

Hindistan ve Nepal turu katılımında aşı zorunluluğu yoktur.

Hindistan ve Nepal güvenli mi?

Hindistan ve Nepal güvenli ülkelerdir. Seyahat tedbirinizi aldığınızda keyifli bir gezi geçireceğinizi düşünüyoruz.