+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
+90 532 647 89 07 cuneyt@kesfettur.com
Dünyayı Bizimle Keşfet
En İyi Fiyat
Save To Wish List

Adding item to wishlist requires an account

1931

Kenya Safari Turu

0
 • 18-25 Temmuz 2021
 • Başlangıç İstanbul Havalimanı
 • Katılımcı sayısı : 14 kişi
 • 7 Gün
 • Katılımcı yaş sınırı + 6

KENYA SAFARİ TURU

18 – 25 Temmuz 2021

18 Temmuz 2021: Sabah 4.30’da Jomo Kenyatta Uluslararası Havalimanı’na varışa takiben  kahvaltı için otelimize geçeceğiz. Eşyalarımızı bırakıp kahvaltımızı yaptıktan sonra sabah saat 10.00’de fil yetimhanesi ardından zürafa merkezini ziyaret edeceğiz.  Öğleden sonra ülkeyle özleşmiş Karen Blixen müzesini ( bu müzeyi daha iyi anlamak için lütfen Out of Africa filmini izlemenizi öneririm ) buradan sadece bekar annelerin çalıştığı ve el boyamasıyla yapılan takıların merkezi olan Kazuri takı atölyesini ziyaret edeceğiz. Akşam yemeğimizi Java House’de yedikten sonra dinlenmek için otelimiz olan Panari otele geçeceğiz.

19 Temmuz 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan şehir turu yapıp ardından Nairobi milli müzesini gezeceğiz. Müze sonrası  ülkenin en özel noktalarından olan bir yetimhaneyi ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde çocuklara ülkemizden getirdiğimiz hediyeleri onlara takdim edeceğiz. Yetimhane ziyareti sonrası Capital Centre’da kurulan Masai pazarını gezecek ve lokal alışverişimizi yapacağız. Sizlere tavsiyem mutlaka 5/1 fiyatını söyleyin ve pazarlık yapmayı unutmayın. Akşam yemeğimizde hem meşhur tapasları hem de kendi yaptıkları biralarla tanınan Brew Bistro’da olacağız. Ayrıca burada Çarşamba günleri yapılan Latin müziği gecesine de katılabiliriz. Ardından otelimize geçerek dinleneceğiz.

20 Temmuz 2021: Sabah otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Naivasha’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 2 saatlik yolculuktan sonra burada bulunan muhteşem gölün kenarındaki yaban hayatı gözlemleyecek ve onlarla iç içe olacağız. Gölde tekne turu yapıp Crescent Adasını ziyaret edeceğiz. Ayrıca tekne turu esnasında burada çokça bulunan hippopotamları ve balık kartallarını görme şansımız olacak. Akşam yemeği yedikten sonra Crescent Kampında konaklamamız olacak.

21 Temmuz 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra Rift vadisi zemininden dünyaca ünlü safari rezervi olan Masai Mara’ya hareket edeceğiz. Buraya yolculuğumuz 5-6 saat sürdükten sonra Mara Sidai kampına varacağız. Öğle yemeğimizi yedikten sonra saat 16:00’ da ilk safarimize çıkacağız. Safari dönüşü yemeğimizi yedikten sonra dinlenme ve konaklama için Mara Sidai kampımızda olacağız.

22 Temmuz 2021: Sabah kahvaltımızı yaptıktan sonra bizlere hazırlanan öğle yemeği paketlerimizi alarak tüm gün safariye çıkacağız. Safari bitiminde doğal yaşam ortamlarında bir olan Masai köyünü ziyaret edeceğiz. Mara Sidai kampında akşam yemeğimizi yedikten sonra konaklayacağız.

23 Temmuz 2021: Sabah konaklamamızı yaptıktan sonra Nairobi’ye dönüş yoluna geçeceğiz. Öğleden sonra otelimize yerleştikten sonra serbest zaman yapacak ve akşam yemeği sonrası otelimizde konaklayacağız.

24 Temmuz 2021: Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra Avrupa’ya ihraç edilen gül çiftliğini ziyaret edecek ve ardından köy ziyareti yaparak şehre döneceğiz. Daha sonra şehirde serbest zaman yapacağız. Akşam yemeğimizi tercihen farklı etleriyle dikkat çeken Carnivore Restoran’da yapacağız. Ardından konaklama için otelimize geçeceğiz.

25 Temmuz 2021: Sabah uçağımızdan 3 saat öncesi havalimanına transfer olacak ve keyifli gezimizi sonlandıracağız.

 

Programa Dahil Olan Hizmetler: 

 • Tüm konaklamalar
 • Sabah kahvaltıları ve program dahili akşam yemekleri
 • Serengeti Milli Parkı Safari ve araç ücreti (üstü açık 7 kişilik araçlarla gezilecek)
 • Crescent ada turu ve rehberlik ücreti
 • Masai Mara köyü giriş ücreti
 • Türkçe ve İngilizce rehberlik hizmeti
 • Klimalı araçlarla havaalanı ve gezilecek yerler transferleri
 • Naivasha gölünde tekne turu
 • Programda belirtilen müze, gösteri ve gezilecek yerler giriş ücretleri
 • Meyve ikramı
 • Kahve ikramı
 • Seyahat sigortası
 • Her gün 1 şişe su

 

Programa Dahil Olmayan Hizmetler:

 • İstanbul Kenya gidiş dönüş uçak bileti
 • Program harici akşam yemekleri 
 • Vize ücreti (50 $)
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

Gezi Ücreti:  1.580 $

Tur ücreti, 2 kişi paylaşımlı oda da tek kişi ücretidir. Single oda farkı 220 $’dır.

Ödeme şekli:  Nakit ödemede tur ücretinin yarısı ön kaparo olarak ödenecek, diğer yarısı geziden 7 gün önce ödenerek tur ücreti tamamlanacaktır. Kredi kartı ile ödemelerde taksit imkanı vardır, lütfen bilgi isteyiniz.

10 kişi üzeri ve grup indirimi için lütfen arayınız.

 

*Kenya Turu gezimiz Türsab  Belge No: 6951 nolu A grubu seyahat acentası  Mazi Tur tarafından gerçekleştirilecektir.

Rota Danışmanı: Keşfettur

İletişim Bilgilerimiz:

Mail:  cuneyt@kesfettur.com

Tel & Whatsapp: +90 532 647 8907           Ofis Tel: +90 282 263 4888

 

Turumuz hakkında bilgilendirme..

 

Turumuz 16 kişi ile sınırlıdır.

Yurtdışı gezilerde en az 6 ay geçerli pasaport ve en az 4 boş sayfa olması mecburidir, aksi sorumluluk katılımcıya aittir. Hiçbir şekilde yırtık ya da deforme olmuş pasaportlar ile ülkeye giriş yapılamamaktadır.

Kenya turu için sadece Bordo pasaport sahipleri kapıda vize alacaktır. Yeşil pasaporta vizesiz giriş sağlanmaktadır.

Gerekli görüldüğü durumlarda tur güzergâhının içeriği aynı kalmak koşuluyla değişiklik sağlanabilir.

Turumuzda hiçbir ekstra ücret toplanmamaktadır.

Turumuzda bahşiş verme zorunluluğu yoktur. Lakin sizlerin inisiyatifinde vereceğiniz bahşiş alacağınız hizmet kalitenizi yükseltebilecektir.

Turumuz İstanbul Havalimanında başlayıp son bulmaktadır. Bu zaman haricindeki tüm sorumluluk katılımcıya aittir. Lütfen uçuştan 4 saat önce havalimanında sizlere belirtilen toplanma alanında hazır olunuz. Her hangi bir sebepten dolayı ülkeye giriş yapamayan yolculunun sorumluluğu kendisine aittir.

Bu destinasyonda gidilen şehirlerde yer alan konaklama tesislerin standartları, ülkemiz otel standartlarına ulaşmadığı gözlenmektedir.

Konaklayacağınız otellerde check in işlemleriniz tur liderimiz tarafından yapılacaktır. Lütfen bu süreçte otel lobisinde dinlenebilirsiniz. Oda kartlarınızı sizlere iletirken otel ve program hakkında sizlere intro verecektir.

Tur programımızda dahil olan hizmetlerimizden olan otelden alınan sabah kahvaltılarında, ülkenin kahvaltı kültürü olan yiyecekler ya da reçel, ekmek, tereyağı, çay / kahve ile taze meyveden oluşan continental kahvaltı olarak adlandırılan kahvaltı türü verilmektedir.

Serbest zamanlarda gruptan ayrı olarak bir plan yaparsanız tur liderimizi bilgilendirmeyi unutmayınız.

İki kişi paylaşımlı odalarda lütfen oda arkadaşınızı rahatsız edecek davranışlardan kaçınınız.

Tur araçlarımızda sigara içilmemektedir, lütfen ısrar etmeyiniz.

Tur programlarında sizlere iletilen zamanlamaya lütfen özenle uyunuz.

Fotoğraf çekilmemesi konusunda sizlere yapılan uyarılara lütfen riayet ediniz.

Lütfen gezilerimiz sırasında çöplerimizi çöp kutularına atmaya özen gösteriniz.

Turda herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için önemli ziynet eşyalarınızı lütfen yanınıza almayınız.

Katılmadığınız  müze ya da bir etkinliğin ücret iadesi yapılmamaktadır.

Hava ve yol şartlarına göre programda değişiklik yapılabilme hakkımız vardır. Değişiklik yapılan programda hiçbir eksiltme yapılmadan ilerlenecektir.

Tüketici kendisine tur boyunca hizmet verecek olan tur lideri, rehber, tesis, ulaşım aracı yetkilisinin bildirdiği kurallara uyacağını ve üçüncü kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını, aksi bir durumda hizmeti haklı nedenle alamayacağına ve iade hakkının bulunmadığını kabul etmektedir.

Tüketicinin turun başlamasına 21 gün kalan süreye kadar iptal ve değişiklik istemesi durumunda ücretin tamamı iade edilir. 14 günden az bir süre kala turun iptali durumunda tur ücretinin tamamı tahsil edilecektir.

Acentemiz konaklama tesislerinde oda seçimi konusunda tüketicinin taleplerini ilgili tesise iletir; ancak talebin yerine geleceği konusunda garanti veremez. Otele varış günü odalar saat 14.00’ten önce tüketicilere teslim edilemez. Otelden ayrılış günü tüketicilerin en geç 11.00’e kadar odalarını boşaltmaları gerekmektedir.

Acentemiz gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçlarını, hareket saatlerini ve bunların hareket yerlerini programda belirtilen standartlara bağlı kalmak koşuluyla tüketiciye bildirim yapılması suretiyle değiştirme hakkına sahiptir. Kayıt esnasında verilen tur programları taslak, genel programlardır. Tur programı araçta tüm katılımcılara bir dosya halinde verilmektedir. Tur programlarında belirtilen gezilerin organize edileceği günler rehberlerin inisiyatifi ile değiştirilebilir. Tüketici toplam gezi süresindeki gecelemenin kısaltılmaması ve kalınacak tesislerin sınıf ve kategorilerinde değişiklik yapılmaması halinde gezi şartlarının yerine getirilmiş olduğunu kabul eder.

İptal durumunda para iadesinin tamamı ( Türk lirası, Euro ya da Dolar ) aynı ödeme şeklinde iade edilecektir. Kredi kartı ile yapılan işlemlerde banka kuralları geçerli olacaktır.

Turu satın alan kişi turu istediği bir kişiye tüm haklarıyla devredebilir. Buradan doğacak ilave ödemeleri ödemekle yükümlüdür.

Organizasyonlarımızda tur liderine uymak zorundasınız. Turun gidişatını bozacak ya da diğer katılımcıları huzursuz edecek davranışlarda bulunduğunuz taktirde, başkalarının sağlığını tehlikeye attığınız durumlarda tur hakkınızı kaybeder ve turla ilişkiniz düzenlenen rapor ile kesilir. Bu durumda tazminat hakkınız yoktur.

Acentemizin düzenlemiş olduğu herhangi bir gezi, tur ve organizasyon sırasında çekilen fotoğraf, kamera görüntüsü, görsel materyaller ile ilgili tanıtım ve reklam gibi her türlü pazarlama yöntemi için kullanılabilir, bu tanıtımlarda görüntüsü bulunan kişiler görüntüden dolayı hak talep edemez.

Tur başlangıcında ya da devamında engel teşkil eden yol engeli, hava koşulları, grev ya da ülkesel kaynaklanacak ön görülmez hallerde dolayı turu iptal ya da tehir edilebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

Keşfetmeniz dileğiyle..

Kalkış ve Dönüş Yeri :

İstanbul Airport 

Hareket Saati

Uçuştan 3 saat önce İstanbul Havalimanında buluşma

Oda

2 kişilik oda  /  tek kişilik oda 

Yanınıza almanızı önereceklerimiz

 • Şapka
 • Güneş kremi
 • Polar ve yağmurluk
 • Fotoğraf makinesi & Telefon
Sizi bekleyenler

*Farklı bir kültür                                    *İlginç hayatlar                                        *Muhteşem safari 

*Güler yüzlü insanlar                            *Nefis kahveler                                        *Güzel anılar

Kenya'dan Fotoğraflar
Map

SIK SORULAN SORULAR

Kenya gezi için vize istiyor mu?

Evet, Kenya ülke ziyaretlerinde Türk pasaportlarında sadece bordo pasaportta vize istemektedir. Vizeler sınır kapılarında 50 $ karşılığında kolaylıkla alınabilmektedir. Yeşil pasaport sahipleriyse Kenya ziyaretlerinde vize almaları gerekmemektedir.

Kenya gezisinde aşı gerekli midir?

Kenya ülke ziyaretlerinde mutlaka sınır kapılarında aşı kartını istemektedir. Aşı kartınızda sarıhumma aşısı olmalıdır. Ülkemizde seyahat sağlığı merkezlerinde bu aşıyı yaptırabilirsiniz.

Kenya güvenli mi?

Afrika ülkeleri her zaman ziyaret edenler için bir soru işaretleri doğurmuştur. Ama kara kıta gerek doğal güzellikleriyle gerek güler yüzlü insanlarıyla gerçekten bir kez ziyaret edeni kendine hayran bırakır. Kenya seyahatinizde gereken seyahat tedbirinizi edinirseniz hiç bir sorun yaşamazsınız.

Safari'de hangi hayvanları görebiliriz?

Masai Mara göç sonrası büyük ve geniş bir otlak ana sahiptir. Buraya göç eden milyonlarca misafirleri yakından göreceğiz. Aslan, leopar, çita, fil, zebra, Afrika tavuğu, buffalo, deve kuşu, sırtlan, timsah bunlardan karşılaşacağınız sadece bazıları.